Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWizyta Podsekretarz Stanu Ministerstwa Rozwoju podczas Stockholm Tech Fest w Sztokholmie 4.09.2017

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Monika Socha | 2017-09-04 19:48:31
stockholm tech fest, podsekretarz stanu, ministerstwo rozwoju, konferencja, dni polskiej innowacyjności, wphi, sztokholm, start-upy


W dniu 4 września br. minister Jadwiga Emilewicz odbyła wizytę w Sztokholmie podczas Dni Polskiej Innowacyjności oraz wzięła udział w konferencji technologicznej Stockholm Tech Fest 2017.
W części konferencyjnej Stockholm Tech Fest minister Emilewicz wystąpiła w panelu dyskusyjnym „Fireside chat w/Swedish Unicorns” w którym przedstawiła informacje m.in. o przyjaznym systemie gospodarczym Polski oraz instrumentach wsparcia dla start-upów. Przedstawiono również informację o programie Start in Poland, który wspiera młode, innowacyjne firmy na każdym etapie ich rozwoju, pomaga im w początkowych fazach rozwoju oraz ekspansji międzynarodowej. Program SIP obejmuje szereg inicjatyw rządu adresowanych do start-upów lokalizujących swój biznes w Polsce.

Podczas odbywającego się Stockholm Tech Fest w Sztokholmie minister Emilewicz odwiedziła także polskie stoisko promocyjne, gdzie rozmawiała z przedstawicielami instytucji i firm. Jednym z głównych celów wydarzenia była promocja polskich osiągnięć z zakresie innowacyjności, rozpowszechnienie wiedzy na temat polskiej gospodarki, firm i potencjalnych możliwości inwestycyjnych wśród zagranicznych przedsiębiorców i instytucji otoczenia biznesu.

W ostatnim etapie minister odbyła spotkanie z wiceministrem przedsiębiorczości i innowacyjności Szwecji, Niklasem Johanssonem.