.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPolska Wschodnia rusza na rynki zagraniczne

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Monika Socha | 2016-08-24 11:01:55
polska wschodnia, rozwój międzynarodowy, nowe rynki zagraniczne, ministerstwo rozwoju, dofinansowanie


51 mikro, małych i średnich firm z Polski Wschodniej ruszy na podbój rynków zagranicznych. Ministerstwo Rozwoju ogłosiło listę zwycięzców pierwszego konkursu organizowanego w ramach programu "Polska Wschodnia" z działania mającego na celu wspieranie umiędzynarodowienia działalności małych i średnich przedsiębiorstw.

 

O dotacje, których łączna wartość wyniosła ponad 1,4 miliona złotych, ubiegało się wielu chętnych. Wpłynęło 365 wniosków na łączną sunę ponad 16 milionów złotych.

 

Pozyskane fundusze umożliwią laureatom diagnozę potencjału ich przedsiębiorstwa na umiędzynarodowienie działalności i stworzenie odpowiedniego modelu biznesowego. W opracowaniu strategii wejścia na zagraniczne rynki pomogą przedsiębiorcom wybrani przez nich specjaliści. Przeprowadzą między innymi analizę możliwości eksportowych, analizę i wybór rynków docelowych oraz kanałów dystrybucji. Pomogą także szukać partnerów biznesowych.

 

Zwycięstwo w konkursie i prawidłowa realizacja projektu są przepustką do ubiegania się o dalsze wsparcie z programu "Polska Wschodnia". Na przygotowanie do wdrożenia wypracowanego modelu przedsiębiorcy będą uzyskać do 500 tysięcy złotych.

 

Drugi konkurs z budżetem 10 milionów złotych zaplanowano na październik - listopad. Firmy z Polski Wschodniej będą mogły zdobyć w nim maksymalnie 50 tysięcy złotych.

 

Zdaniem wiceministra rozwoju Adama Hamryszczaka, kompleksowe wsparcie z programu "Polska Wschodnia" jest szansą dla przedsiębiorstw z tego regionu. Zyskają nie tylko przedsiębiorcy, ale także mieszkańcy i gospodarka.

 

Źródło: onet.pl