Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuPlanowane zwolnienia w Ericssonie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Monika Socha | 2016-07-21 09:44:46
ericsson, it/ict, szwecja, wphi, redukcje, sprzedaż


Planowane zwolnienia w  Ericssonie.

 

Istnieją obawy, utraty wielu miejsc w firmie Ericsson. Koncern telekomunikacyjny ogłosił plany dużego pakietu oszczędnościowego w celu zwalczenia słabych wyników sprzedaży.

Akcje szwedzkiego giganta telekomunikacyjnego spadły na giełdzie w Sztokholmie, po przedstawieniu raportu finansowego za pierwsze półrocze. Przed zamknięciem akcje spadły o 5,6 proc.

Prezes Ericssona, Hans Vestberg oświadcza: "To był trudny kwartał. Tendencje, które widzieliśmy na koniec 2015 roku oraz w większym stopniu w pierwszym kwartale tego roku - zwłaszcza w krajach stojących przed wyzwaniami dot. Przemian makroekonomicznych oraz dotkniętych ewaluacją pieniądza.

Fatalny raport finansowy pokazał, że całkowita sprzedaż dla firmy spadła aż o jedenaście procent w drugim kwartale, jak i na rynkach takich jak Rosja przychody niemal ustały. Zysk Bazowy spadł jeszcze bardziej , bo aż o 40 procent.

Vestberg przedstawił nowy pakiet oszczędnościowy ."Naszą ambicją jest, aby w dalszym ciągu stopniowo zwiększać naszą rentowność," wyjaśnił.

Dążąc do zwiększenia rentowności Ericsson będzie teraz ze zdwojoną siłą wdrażał swoje przedsięwzięcia dotyczące polepszenia efektywności. To będzie oznaczało dalsze, tysiące zwolnień w całej grupie. W samym drugim kwartale 3800 stanowisk zostało już zredukowanych. Istnieje obawa, Szwecja będzie mocno dotknięta tymi krokami, a przedsięwzięcia te mocno odbiją się na gospodarce kraju.

"Nie ma kraju, który zostanie wykluczony z programu cięć ,"powiedział Vestberg .

Spośród 116.000 pracowników grupy, nieco ponad 15.000 jest zatrudnionych w Szwecji. A związek zawodowy pracowników w tym skandynawskim kraju przewiduje 4-cyfrową redukcję personelu.

Nagocjator związkowy, dla absolwentów zatrudnionych w firmie Ericsson, skrytykował sposób w jaki kierownictwo zareagowało na spadającą sprzedaż.Uważa, że ​​zarząd przywiązuje zbyt dużą uwagę do gospodarczego aspektu działalności spółki.

 

 

Więcej informacji na stronie źródłowej: http://www.thelocal.se/20160720/thousands-of-job-losses-feared-after-ericsson-announces-cuts