Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuŚwiatowy Kongres Bezpieczeństwa Chemicznego CHEMSS 2016 i Międzynarodowe Targi Bezpieczeństwa Chemicznego CHEM-SAFETY-EXPO

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Monika Socha | 2016-01-12 14:30:56
kongres, targi, chemss, bezpieczeństwo chemiczne,


 

Serdecznie zapraszamy do udziału w pierwszym Światowym KongresieBezpieczeństwa Chemicznego CHEMSS 2016 i towarzyszącychmu Międzynarodowych Targach Bezpieczeństwa Chemicznego CHEM-SAFETY-EXPO.

 

Chemss2016 będzie pierwszym światowym zgromadzeniem udziałowców i użytkowników chemii i ochrony środowiska w zakresie bezpieczeństwa, reprezentujących agendy rządowe, przemysł, organizacje międzynarodowe i pozarządowe, społeczność obywatelską oraz media.

 

Wśród kilkunastu partnerstw międzynarodowych, strategicznymi partnerami Chemss2016 są Departament Stanu oraz Departament Bezpieczeństwa Publicznego USA (główny partner merytoryczny) oraz Chińska Federacja Przemysłu Naftowego i Chemicznego, największa organizacja przemysłowa w Chinach.

 

Zainteresowanie i poparcie dla Chemss2016 i rozwoju polskiej specjalizacji w bezpieczeństwie chemicznym okazał Pan Prezydent RP Andrzej Duda. Zwrócono się z prośbą do Pana Prezydenta Andrzeja Dudy o patronat i wystąpienie w sesji otwierającej Chemss2016.

 

Program Chemss2016 (folder chemss2016 oraz wstępny program załączony) obejmie szerokie spektrum tematów bezpieczeństwa chemicznego i ekologicznego w nast. głównych grupach: bezpieczeństwo przemysłu chemicznego i transportu, ochrona infrastruktury krytycznej i obiektów składowania i przesyłania nośników energii, cyber-bezpieczeństwo, ochrona granicy, reagowanie kryzysowe i ochrona imprez masowych.

 

Kongres CHEMSS 2016 będzie również  pierwszym światowym apolitycznym wydarzeniem,odnoszącym się do zagadnień bezpieczeństwa chemicznego i ekologicznego w całym łańcuchu działalności, w tym w produkcji, transporcie, użytkowaniu i przechowywaniu chemikaliów.Kongres będzie punktem zwrotnym dla procesu globalizacji bezpieczeństwa chemicznego poprzez upowszechnianie najlepszych rozwiązań, które mogą sprostać współczesnym wyzwaniom przemysłuchemicznego na świecie.


Program – wybrane zagadnienia:


• Współczesne zagrożenia bezpieczeństwa chemicznego
• Istniejące programy zarządzania systemami bezpieczeństwa chemicznego oraz proces ich
stałego doskonalenia
• Bezpieczeństwo chemiczne w transporcie chemikaliów
• Innowacje w cyberbezpieczeństwie i systemach automatyki dla bezpieczeństwa chemicznego
• Innowacyjne rozwiązania w utylizacji niebezpiecznych substancji chemicznych
• Ulepszenia w zakresie bezpieczeństwa chemicznego w przemyśle chemicznym
• Zapobieganie sytuacjom kryzysowym
• Wykorzystanie i współpraca z mediami w sytuacjach kryzysowych

 

 
Pliki do pobrania

Chemss2016zaproszenieogolne
pdf | 975.49 KB
Pobierz
Chemss2016NotatkaInformacyjnaFINAL
pdf | 549.06 KB
Pobierz
CHemss2016TentativeProgramDraftNOV
docx | 27.17 KB
Pobierz